Zalety i wady depilacji laserowej

Każda z kobiet ma różne preferencje, co do pozbywania się zbędnego owłosienia. Niektóre z Pań rezygnują z trwałych metod jego usunięcia w obawie przed bólem i wysokimi kosztami, inne zaś nie wyobrażają sobie co drugi dzień męczyć się z maszynką do golenia albo kremem do depilacji.

Dzisiaj zajmiemy się metodą trwałej depilacji, gwarantującej pozbycie się owłosienia z niechcianych partii ciała na długie lata.

Skuteczność depilacji laserem uzależniona jest od karnacji skóry i koloru owłosienia. Paradoksalnie włosy, które są grube i ciemne usuwa się… łatwiej! Osoby z bardzo ciemną karnacją nie powinny korzystać z depilacji laserem, z powodu wysokiej zawartości melaniny w skórze.

Do niewątpliwych zalet tego zabiegu należy brak skutków ubocznych. Depilacja pozwala osiągnąć zamierzony efekt bez podrażnień skóry nawet w niezwykle wrażliwych rejonach.

Jak już zostało wspomniane- to trwała metoda usuwania owłosienia, jednak istotne jest powtarzanie depilacji raz do roku przy pomocy tzw. zabiegów utrwalających.Depilacja laserem, pomimo że jest trwała, wymaga wykonania całej serii zabiegów. Niektórzy mogą czuć się zawiedzeni z tego powodu, ale niestety- jeden zabieg nie wystarczy. To metoda, która pochłania trochę czasu, jednak stanowczo mniej niż mechaniczne metody depilacji.

A co z wadami? Niektóre kobiety określają depilację laserową jako dosyć bolesną, ale jak wiadomo, to indywidualna kwestia uzależniona w dużej mierze od progu bólu. Wydaje się, że określenie „ból” w tym przypadku nie jest jednak właściwe, bowiem jest to uczucie lekkiego szczypania i pieczenia.

Przed i po zabiegu należy z odpowiednią troską zadbać o pielęgnację skóry. Nie można się opalać, należy ponadto unikać podrażniania skóry. Stąd płynie prosty wniosek- przed depilacją laserem zrezygnuj z depilacji mechanicznej, gruboziarnistych peelingów oraz wizyt w solarium. Musisz zwracać uwagę nawet na takie szczegóły jak zadrapania i skaleczenia, do których nie możesz dopuścić. Pamiętaj-wszelkie zmiany skórne są stanowczym przeciwwskazaniem do dokonania zabiegu.

Dosyć szerokie wydaje się spektrum osób, które nie mogą skorzystać z tego rodzaju depilacji, ponieważ są to osoby chore na łuszczycę, bielactwo i opryszczkę oraz kobiety w ciąży.

A co po zabiegu? Po zabiegu przede wszystkim zastosowanie odnajdują bardzo łagodne i niepodrażniające środki. Niezalecane jest stosowanie peelingów, toników na bazie alkoholu oraz opalanie się.

Trwałe usuwanie owłosienia metodą laserową nie jest jednak tanie- koszt jednego zabiegu waha się od 150 zł do nawet 10.000 zł.

Czy warto? Zdecydowanie warto. Z pewnością potwierdzą to wszystkie kobiety, które pozbyły się niechcianego owłosienia raz na zawsze.

Trzeba również pamiętać o możliwości wykonania depilacji laserowej w domu, ale o tym w następnych wpisach.

Znalezione obrazy dla zapytania depilacja